Skórzane meble są efektowne i wytrzymałe, pod warunkiem, że odpowiednio potrafimy o nie dbać.

Niestety takie umeblowanie łatwo się niszczą, ale na szczęście mamy na rynku usługi typu , za sprawą których zniszczenia stają się niewidoczne.

Skórzane meble, jak przechowywać.

Wikipediarenowacja skór lubin renowacja skór lubin

Zmiany temperatury i wilgotności miejsca przechowywania wpływają na jakość skóry. W przypadku zmniejszenia wilgotności skóra zmniejsza swą powierzchnię (kurczy się), gdy wilgotność się zwiększa skóra staje się bardziej elastyczna, rozciągliwa.
Jednoczesna duża wilgotność i wysoka temperatura powoduje pleśnienie skóry.
Skóra wystawiona na działanie promieni słonecznych szybciej się utlenia i starzeje, podobnie skóra na którą oddziałuje dwutlenek siarki (np.
z dymu paleniska). Najbardziej odpowiednim miejscem przechowywania wyrobów skórzanych są regały drewniane w miejscu zaciemnionym o temperaturze ok.
5-15 °C i wilgotności względnej powietrza 50-70%.

Skóry futerkowe najodpowiedniej są przechowywane w chłodnych miejscach, zabezpieczonych przed pasożytami (molami). Wyroby skórzane wymagają odpowiedniego konserwowania (czyszczenia, suszenia, pastowania lub szczotkowania, prania).Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Skóra_(surowiec)

Skóra, ale syntetyczna

Skaj (skay, derma, dermatoid, eko-skóra, skóra ekologiczna, sztuczna skóra) - materiał będący imitacją skóry naturalnej.

Jest to tkanina poliestrowa pokryta warstwą plastyfikowanego polichlorku winylu.

Powierzchnia tego materiału może mieć taką fakturę by przypominała np.

skórę zwierzęcą. Skaj stosuje się w pokryciach tapicerskich, głównie ze względu na niższą cenę w porównaniu do prawdziwej skóry, również do wyrobu galanterii, ubrań, okładek książek.
Skaj jest nieprzemakalny, co sprawia, że w niektórych zastosowaniach ma przewagę nad skórą naturalną, z drugiej strony zupełnie nie przepuszcza powietrza, co jest wadą np.
w siedzeniach samochodowych (powodują silne pocenie).Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Skaj

Welur w aucie

Jeśli mówimy o tapicerce welurowej to warto zauważyć, że jest to jeden z tańszych rodzajów tapicerki, jaką możemy zastosować w naszym samochodzie.
Trzeba jednak przyznać, że wraz z niską ceną otrzymujemy bardzo zawodny materiał, który z biegiem czasu coraz bardziej się zniszczy. Tak naprawdę wystarczy tylko chwila nieuwagi, aby wypalić w takiej tapicerce sporą dziurę i trzeba przyznać, że będzie to wyglądało strasznie.

W tym momencie pozostaje nam tylko możliwość odrestaurowania naszej tapicerki.

Nie mamy innego wyboru, ponieważ nie możemy jeździć z tapicerką pełną dziur.

Nie przystoi to żadnemu kierowcy dlatego też ogólna naprawa przy użyciu właściwych środków, jest w tym wypadku niezbędna.

Dlatego jeśli sami nie za bardzo wiemy jak się zabrać za poszczególne czynności to, musimy udać się z naszym samochodem bezpośrednio do warsztatu.
Tam z pewnością bez żadnych problemów fachowcy zajmą się odnowieniem naszej tapicerki.
To bardzo ważne, aby nie zapominać o właściwych rozwiązaniach, bo tylko z nimi możemy coś zyskać..

Widok do druku:

renowacja skór lubin