Jak pozbyć się groźnych szczurów?

y rozprzestrzenił się na całym świecie. W wielu miastach populacja tych gryzoni może przewyższać liczbę ludzi. Najchętniej zamieszkuje piwnice, kanalizacje, wysypiska śmieci, magazyny i składy. Chętnie przebywa w okolicy wody, dob

Jak pozbyć się groźnych szczurów?

Szczur - ważna wiedza

Wywodzi się z południowo-wschodniej Azji. Pierwsze doniesienia o pojawieniu się tego gatunku w Europie pochodzą z Anglii z 1732 roku. Jako gatunek synantropijny rozprzestrzenił się na całym świecie. W wielu miastach populacja tych gryzoni może przewyższać liczbę ludzi. Najchętniej zamieszkuje piwnice, kanalizacje, wysypiska śmieci, magazyny i składy. Chętnie przebywa w okolicy wody, dobrze pływa. Jest wszystkożerny, z dużym udziałem pokarmu zwierzęcego. Aktywny całą dobę, najbardziej w nocy.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Szczur_w%C4%99drowny


Groźny szczur - dlaczego?

Szkodnik, udomowiony jako zwierzę hodowlane. Jest ważnym zwierzęciem laboratoryjnym. Laboratoryjnie używane są między innymi szczury RCS, BBDP, -RELN lub fa/fa.

Zarówno szczur wędrowny, jak i szczur śniady boją się człowieka, są mało agresywne. Gdy widzą człowieka uciekają, lecz jeżeli nie mają dokąd ? bronią się poprzez atak, rzucają się na człowieka w okolice twarzy i gryzą. Zaobserwowano wielokrotnie, iż szczur potrafi odbić się od podłoża na wysokość twarzy dorosłego człowieka. Potrafi też w ciągu doby przebyć do kilkunastu kilometrów w poszukiwaniu pożywienia.

Bywa roznosicielem wielu chorób, z których największy problem stanowi wścieklizna.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Szczur_w%C4%99drowny


Jak pozbyć się szczurów

Mieszkańcy osiedli w naszym mieście bardzo mocno ostatnio są zniesmaczeni obecnością szczurów piwnicach ich domów. Szczury pojawiły się centrum miasta na wildzie naszego kanału a także na wielu innych osiedlach. Niebezpieczna tendencja pogłębia się cały czas miasto nie wie, co robić. Szczury zazwyczaj uciekają od człowieka. Lubią śmietniki i inne miejsca, w których znajduje się mnóstwo szczątek organicznych. Walka ze szczurami to zadanie nałożone prawnie oraz ustawowo na właścicieli budynków lecznic i zakładów spożywczych. Otwórz kurza nie powinno się przeprowadzać przynajmniej raz w miesiącu. Rzadko, kto natomiast wykonuje ten obowiązek należycie. Prowadzi to do tego, że problem stale narasta jest coraz większy. Mówi się, że większość gmin około osiemdziesięciu procent nie wykonuje tego obowiązku należycie. Pojawianie się nielegalnych wysypisk śmieci także sprzyja temu zjawisku. Szczury mają sprytne zwyczaje, które pomagają im omijać trutki. Pozwalają im w tym ich zmysły jakie posiadają.