Jak taniej podlewać trawnik?

niej nieumiejętnie, mogłoby jej szybko zabraknąć, dlatego bardzo ważne jest ponowne wykorzystanie wody, która juz raz nam służyła. W tym celu wodę taką należy oczywiście odpowiednio oczyścić i na ogół zajmują się tym specjalne zak

Jak taniej podlewać trawnik? Poradnik na temat:

Zalety oczyszczania wody

Korzystając na co dzień z wody, powinniśmy mieć świadomość, że jej zasoby na świecie sa coraz mniejsze. Gdybyśmy korzystali z niej nieumiejętnie, mogłoby jej szybko zabraknąć, dlatego bardzo ważne jest ponowne wykorzystanie wody, która juz raz nam służyła. W tym celu wodę taką należy oczywiście odpowiednio oczyścić i na ogół zajmują się tym specjalne zakłady, którym zawdzięczamy stały dopływ wody w naszych kranach. Jest to bardzo ważna kwestia, o której powinniśmy wiedzieć jak najwięcej, ponieważ to właśnie procesy takie jak oczyszczanie wody zapewniają nam komfort jej codziennego wykorzystania. Zwiększając swoją wiedzę na ten temat będziemy mogli działać, by oszczędzać wodę i tym samym zmniejszać ryzyko, że nasz dostęp do niej będzie ograniczony.


Sposoby wykorzystania wody deszczowej

Zbiorniki na wodę deszczową służą do zbierania wody deszczowej, która w czasie opadów napełnia wystawione na zewnątrz duże pojemniki, typu wiadra i wanienki. Niektórzy także wystawiają duże wanny, a władze lokalne, w których brakuje wody przygotowują specjalistyczne, ogromnej wielkości zbiorniki, które również napełniają się wodą, rozwożoną w późniejszym czasie po okolicznych szpitalach i różnych domach opieki. Woda deszczowa wykorzystywana jest do wielu codziennych czynności, takich jak kąpiel i mycie naczyń oraz przygotowywanie różnych potraw. Wielu osobom służy także po prostu do picia, zastępując znaną u nas wodę mineralną. Zdarza się, więc, że w czasie opadów ktoś wystawia z otworu okiennego rękę, w której trzyma kubek i wypija taką wodę od razu.


Co to jest deszczówka?

Woda opadowa (potocznie: deszczówka) ? woda, która powstaje przez kondensację pary wodnej w atmosferze i spada na powierzchnię Ziemi w postaci opadów atmosferycznych (deszczu, śniegu, gradu). Jej skład zależy od czystości powietrza, które napotyka podczas opadania; charakteryzuje się dużą zawartością gazów (tlenu, azotu, dwutlenku węgla) i może zawierać sadzę, pyłki roślinne, pył przemysłowy, mikroorganizmy, a także pewne ilości soli mineralnych. Ze względu na zawartość rozpuszczonego dwutlenku węgla pH wody opadowej wynosi około 6 (odczyn kwaśny). Niektóre gazowe zanieczyszczenia (dwutlenek siarki, siarkowodór, tlenek azotu) obniżają to pH jeszcze bardziej, powodując zjawisko kwaśnych deszczów. Woda opadowa nie nadaje się do picia, natomiast może być przydatna po zebraniu w kanalizacji do celów gospodarczych i przemysłowych.


Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Woda_opadowa