Jaka pożyczka?

Dodane: 04-10-2014 09:36
Jaka pożyczka? pożyczki pod zastaw złota szczecin, że aby kupić nieruchomość na kredyt i na tym nie stracić, lepiej będzie zainteresować się tematem. Podczas tzw. boomu w nieruchomościach, ceny mieszkań, działek i domów dynamicznie rosły. Od roku 2008 ceny zaczęły spadać. W konsekwencji ci, którzy przeczekali, mogli kupić to samo mieszkanie (miasto, osiedle, metraż) za zdecydowanie mniejsze pieniądze....Dobrze jest nie zapominać o fakcie, że kredyt hipoteczny jest długoterminowy - najpopularniejszy to ten zaciągany na 30 lat. To bardzo długi okres kredytowania. Jeśli przepłaciliśmy za nasze mieszkanie, to sytuacja robi się niezbyt ciekawa - wartość spada, a rata kredytu pozostaje wysoka.

Odpowiedzialność Banków?

Sądzę, że banki ponoszą sporą winę, ponieważ udzielały pozyczek bez jakiegokolwiek zabezpieczenia, na przykład z zerowym wkładem własnym (mowa oczywiście o kredytach hipotecznych). Dopiero od tego roku Komisja Nadzoru Finansowego zarządza obowiązkowy wkład własny na poziomie 5%, od 2015 roku będzie to już 10%, a za dwa lata 15%. Nie ma już także szansy wzięcia kredytu w obcej walucie, chyba że się w tej walucie zarabia. Można narzekać, że te restrykcje wpłyną na spadek udzielanych kredytów hipotecznych, jednak w konsekwencji nie będzie też tylu ludzi, mających problemy ze spłatą. Jest więc to dla konsumenta tak naprawdę korzystne. Niestety, nie wszyscy uświadamiają sobie, że wkład własny jest niezwykle ważny, przy tak wielkiej inwestycji, jaką jest zakup nieruchomości.


Problem z kredytem?

Ten sam problem dotyczy pożyczek, zwłaszcza długoterminowych, czyli hipotecznych. Taka ilość kredytów we franku pokazuje, jak przekonujący są doradcy. Wielu ludzi zaufało, nie zabezpieczając się wcale przed wzrostem kapitału do spłaty. Najwięcej muszą zapłacić ci, którzy wzięli kredyt, gdy frank był najtańszy. Jednak, wielu z nich zwyczajnie nie zdawało sobie sprawy z ryzyka, ponieważ zaufali specjalistom.

Dlatego nie ufaj doradcom - podejmij mądre decyzje, poświęć czas, by dowiedzieć się więcej o produktach finansowych, czytaj blogi poświęcone tym tematem i wątki na forach internetowych. Pamiętaj - sam musisz zadbać o swoje pieniądze!


Pożyczka na remont

Polacy bardzo często sięgają po karty kredytowe oraz kredyty konsumpcyjne, często są to relatywnie małe kwoty. Wiadomo, że nie wszystko można sfinansować za pomocą własnych środków (zwłaszcza, jeśli ich brak), bywa że kredyt jest zwyczajnie koniecznością, ponieważ tych wydatków nie da się uniknąć.

Jedną z takich sytuacji może być remont domu, lub mieszkania. Często nie chodzi o przemalowanie ścian, czy położenie paneli na podłodze, ale na przykład o zakup opału, czy też instalacji grzewczej. Ciężko przełożyć remont na później, gdy z dachu cieknie. W takich sytuacjach, gdy nie mamy odpowiednich środków, to trudno - po prostu trzeba wziąć kredyt.

Jak zaciągnąć taki kredyt i nie żałować? Banki mają wiele różnych ofert, jednak nie zawsze najlepszą da nam bank, w którym mamy konto. Owszem, mają pełną historię wpływów, więc ustalenie zdolności kredytowej jest szybkie. Pamiętajmy, że nie tylko oprocentowanie kredytu ma znaczenie. Może ono wydawać się bardzo niskie, ale... jest jeszcze marża. Zanim skorzystamy z oferty, dobrze podliczmy wszystkie koszty, sprawdźmy czy nie żadnych ubezpieczeń, czy innych dodatkowych kosztów.


Niespłacane?

Ilość niespłacanych pożyczek rośnie. Co jest powodem tego, że Polacy nie spłacają swoich kredytów? Czy może winę ponoszą banki, bo źle oceniły ryzyko i zdolność kredytową? Czy moze to wina kryzysu?

Bez wątpienia najbardziej regularnie spłacane są kredyty hipoteczne, nawet te w obcej walucie. Jednak nawet w tym segmencie zaobserwowano pogorszenie - zaległości jest coraz więcej.