Na dobry sen

używać proszków do prania, przeznaczonych do ubrań noszonych przez dorosłych, do prania ubranek dla dzieci. Takie środki zawierają więcej detergentów i substancji podrażniających. Może to wywołać nieprzyjemną reakcję alergiczną. L

Na dobry sen Zadbaj o komfort spania swojego dziecka i wybierz idealny materac:

Ubranka dziecięce - w czym NIE PRAĆ?

Najbardziej narażone na podrażnienia i uczulenia są małe dzieci. Nie wolno używać proszków do prania, przeznaczonych do ubrań noszonych przez dorosłych, do prania ubranek dla dzieci. Takie środki zawierają więcej detergentów i substancji podrażniających. Może to wywołać nieprzyjemną reakcję alergiczną. Lepiej nie narażać własnego dziecka. Na rynku jest spory wybór bezpiecznych środków do prania, przeznaczonych do dziecięcych ubranek. Naprawdę warto w nie zainwestować, zamiast borykać się z uczuleniem. Pamiętajmy - skóra małych dzieci jest dużo bardziej wrażliwa, niż nasza!


Podstawa dobrego snu

Mamy świadomość tego, że sen to niezwykle ważny proces. Pozwala się zregenerować, odpocząć... Po prostu jest konieczny. Z tego powodu zależy nam na zapewnieniu sobie przy nim jak największego komfortu. Starannie dobieramy łóżko i nie tolerujemy na przykład zapadającego się materaca. Dotyczy to jednak nie tylko dorosłych, ale i naszych najmłodszych. Obowiązkiem odpowiedzialnego rodzica staje się zagwarantowanie dziecku dobrych warunków do spadania. To absolutna konieczność.

Rozwój i sen

Sen odgrywa w rozwoju dziecka szczególnie dużą rolę. Wyspane dziecko będzie też mniej drażliwe, bardziej ciekawe świata i skłonniejsze do słuchania tego, co rodzice mają do powiedzenia. Dlatego już od najwcześniejszych lat trzeba mu zapewnić prawidłowe warunki do zasypiania. Rozumieć pod nimi należy nie tylko niezbędną ciszę i pewność tego, że w razie potrzeby rodzice są obok, ale również dobrej jakości materac. Bez niego maluch jedynie się zmęczy, a powinien przecież się dobrze wyspać.


Alergia skórna - częsty problem u dzieci

Mianem alergii skórnej określa się reakcje uczuleniowe skóry, które są wynikiem kontaktu organizmu z metalami, związkami chemicznymi, substancjami roślinnymi lub żywnością. Alergia skórna u dziecka ma najczęściej postać pokrzywki, atopowego zapalenia skóry (AZS) lub kontaktowego zapalenia skóry. Typowym objawem reakcji uczuleniowej skóry są zmiany skórne wywołujące świąd. Drapanie skóry przez dziecko może powodować kolejne infekcje skórne.

Do wystąpienia alergii skórnej może przyczyniać się wiele czynników. W przypadku pokrzywki alergicznej kluczową rolę odgrywa kontakt z alergenem, a także: zadrapanie skóry, jej ucisk, niska temperatura, podwyższenie temperatury ciała i nadmierne wydzielanie potu przez organizm, promieniowanie UV, stres, niektóre produkty spożywcze i leki, dodatki do żywności, alkohol oraz kontakt z wodą.

Objawy atopowego zapalenia skóry pojawiają się w związku z alergenami białkowymi. Schorzenie zaczyna rozwijać się zwykle w okresie niemowlęcym (od 2 do 3 miesiąca życia dziecka) i ustępuje wraz z upływem czasu. Po zniknięciu objawów AZS skóra dziecka może być sucha i podatna na podrażnienia. Istnieje również ryzyko przejścia atopowego zapalenia skóry w inne schorzenie alergiczne (np. astmę oskrzelową).

U dzieci zmagających się z kontaktowym zapaleniem skóry (tzw. wypryskiem kontaktowym) powierzchniowe zmiany skórne pojawiają się na skutek styczności alergika z danym alergenem (niklem, gumą, chromem, składnikami kosmetyków lub barwnikami).

Źródło: https://parenting.pl/portal/alergia-skorna-u-dzieci