Poszukiwania polecanego OSK

atyfikowały, a nawet wśród jej sygnatariuszy zdarzają się odstępstwa. W Polsce najważniejszym aktem prawnym jest ustawa Prawo o ruchu drogowym z dnia 20 czerwca 1997 roku (z późniejszymi zmianami)1. Podstawową zasadą jest, że k

Poszukiwania polecanego OSK

Zasady ruchu drogowego - cytat z Wiki

Podstawowe zasady ruchu drogowego zostały określone w Konwencji wiedeńskiej o ruchu drogowym w roku 1968. Nie wszystkie kraje ją ratyfikowały, a nawet wśród jej sygnatariuszy zdarzają się odstępstwa. W Polsce najważniejszym aktem prawnym jest ustawa Prawo o ruchu drogowym z dnia 20 czerwca 1997 roku (z późniejszymi zmianami)1.

Podstawową zasadą jest, że każdy uczestnik ruchu ma obowiązek uniknięcia kolizji z innym uczestnikiem ruchu niezależnie od tego, czy tamten postąpił zgodnie z zasadami ruchu, czy nie.

Przy wykonywaniu niebezpiecznych manewrów (na przykład wyprzedzaniu lub zmianie kierunku jazdy) i w niebezpiecznych miejscach (między innymi na skrzyżowaniu i przejściu dla pieszych) Prawo o ruchu drogowym wymaga zachowania szczególnej ostrożności. O takich miejscach informują także znaki drogowe ostrzegawcze.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Ruch_drogowy


Zalety robienia prawa jazdy w młodym wieku

Robienie prawa jazdy przez młode osoby stało się bardzo popularne. Dzieje się tak, dlatego, że w obecnych czasach posiadanie samochodu jest już pewnego rodzaju standardem i nawet młode osoby posiadają takie środki finansowe, które pozwalają im na kupno własnego samochodu. Jednak trudnością związaną z robieniem prawa jazdy w młodym wieku może być posiadanie wielu różnych obowiązków, które utrudniają skupienie się jedynie na robieniu prawa jazdy.

Jednocześnie młode osoby bywają niecierpliwe i chciałyby w szybki sposób uzyskać prawo jazdy, co nie zawsze jest możliwe. Poza tym mogą jeździć nieostrożnie i powodować przez to różne kolizje drogowe. Jednak doświadczenie pokazuje, że robienie prawa jazdy w starszym wieku jest dużo trudniejsze.


Etapy praktycznego egzaminu na prawo jazdy

Otrzymanie prawa jazdy możliwe jest po zdaniu egzaminu praktycznego. Jednak, zanim kursant zostanie dopuszczony do egzaminu praktycznego, musi najpierw zdać egzamin teoretyczny obejmujący wszystkie najważniejsze zasady ruchu drogowego. Koszty związane ze zrobieniem prawa jazdy mogą być bardzo różne i ulegają powiększeniu, jeżeli kursant nie zda egzaminu na prawo jazdy za pierwszym razem i musi korzystać z dodatkowych kursów.

Sam egzamin praktyczny na prawo jazdy może odbywać się najpierw na placu manewrowym, a następnie na ulicy. Trzeba być w jego trakcie bardzo uważnym i dokładnie sprawdzać wszystkie wykonywane przez siebie czynności związane z prowadzeniem samochodu. Dopiero poprawne ich wykonanie będzie pozwalało na otrzymanie pozytywnej opinii egzaminatora.