Prestiż i oszczędność

w i wydatków, a także szybsze reagowanie na chęć skorzystania z usług danej firmy. Olbrzymim atutem prowadzenia takiego wirtualnego biura jest fakt, że cała dokumentacja jest bardzo uporządkowana, co nieraz trudno uczynić samemu.

Prestiż i oszczędność

Co sprawia, że coraz więcej osób decyduje się na wirtualne biuro?

Taka możliwość nieustannej, trwającej właściwie przez całą dobę kontroli umożliwia monitorowanie przychodów i wydatków, a także szybsze reagowanie na chęć skorzystania z usług danej firmy. Olbrzymim atutem prowadzenia takiego wirtualnego biura jest fakt, że cała dokumentacja jest bardzo uporządkowana, co nieraz trudno uczynić samemu. Kolejną zaletą takiego rozwiązania jest możliwość kierowania korespondencji na adres, który kojarzy się klientom z bardzo prestiżową lokalizacją. Coraz większa ilość przedsiębiorców decyduje się na takie zabiegi w celach czysto marketingowych. W wielu przypadkach korzystając z wirtualnego biura możemy również wynająć powierzchnię potrzebną nam do przeprowadzenia spotkania czy konferencji.


Dlaczego warto założyć wirtualne biuro?

Wirtualne biura to coraz częściej spotykana działalność, polegająca na obsłudze działalności prowadzonej na przykład za pośrednictwem Internetu. Dzięki wynajęciu takiego wirtualnego biura można uzyskać dość prestiżowy adres do korespondencji i wiele innych bonusów. Coraz częściej wirtualne biuro polega również na tym, że osoby zatrudnione w takim miejscu odpowiadają za przegląd naszej korespondencji i wykonują wiele zadań, dzięki którym właściciel i pracownicy firmy mogą zostać odciążeni z wielu obowiązków. Jest to więc ciekawe i godne uwagi rozwiązanie, szczególnie wtedy, gdy szukamy oszczędności. Wirtualne biura pozwalają bowiem na zmniejszenie załogi w niewielkich firmach co z pewnością ma wpływ na kondycję finansową firmy.


Klin podatkowy - znaczenie

Klin podatkowy ? wprowadzenie podatku na rynku produktu lub czynnika wytwórczego powoduje przesunięcie się krzywej popytu i podaży. Prowadzi to do ustalenia się nowego punktu równowagi rynkowej, w którym ilość produktu lub czynnika jest mniejsza, a kupujący i sprzedający płacą różne ceny (ilustracja obok).

Dla kupującego cena jest wyższa w porównaniu do sytuacji przed wprowadzeniem podatku, a dla sprzedającego ? niższa. Różnicą między ceną sprzedaży i zakupu jest wysokość podatku. To zróżnicowanie cen określa się mianem klina podatkowego. Podział należności podatkowej między podatników zależy od elastyczności cenowej popytu i podaży.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Klin_podatkowy