Port_lotniczy_Gdańsk_im._Lecha_Wałęsy Cargo w internetowej encyklopedii
Sezonowo (lato):
Sezonowo (zima):
Dojazd samochodem z centrum Gdańska:
Dojazd samochodem z Gdyni lub Sopotu:
Dojazd obwodnicą trójmiejską z Pruszcza Gdańskiego i Elbląga:
Komunikację z portem lotniczym utrzymuje miejska komunikacja autobusowa:
Komunikacja kolejowa w ramach Pomorskiej Kolei Metropolitarnej: Lotnisko posiada połączenia ze stacjami Gdańsk Wrzeszcz (możliwość przesiadki na pociągi do śródmieścia Gdańska i Gdyni, do Sopotu oraz na pociągi dalekobieżne), Gdańsk Główny, Gdańsk Osowa, Gdynia Główna,Kartuzy (stacja kolejowa) oraz Kościerzyna (stacja kolejowa) przez Żukowo.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Port_lotniczy_Gdańsk_im._Lecha_Wałęsy
Port_lotniczy_Gdańsk_im._Lecha_Wałęsy Historia i kilka faktów z Wikipedii
1 września 2015 uruchomiono linię kolejową z Gdańska Wrzeszcza do Gdańska Osowy (Pomorska Kolej Metropolitalna), dzięki której port lotniczy jako piąty w Polsce (po Krakowie, Warszawie, Szczecinie-Goleniowie i Lublinie) uzyskał pasażerskie połączenie kolejowe.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Port_lotniczy_Gdańsk_im._Lecha_Wałęsy
Równocześnie oddano do użytku łącznik komunikacyjny
W styczniu 2014 rozpoczął się drugi etap budowy, rozbudowa terminalu T2, zakończony we wrześniu 2015 roku. W rozbudowanym kosztem 150 mln zł terminalu otwarto nową strefę przylotów z pięcioma karuzelami do odbioru bagażu. Powierzchnia terminala dzięki inwestycji powiększyła się o 15 tys. m kw. Ogółem przepustowość portu wzrosła dzięki inwestycji z 5 do 7 mln pasażerów rocznie. Równocześnie oddano do użytku łącznik komunikacyjny do nowego przystanku kolejowego, nową pętlę autobusową, zmodernizowany układ drogowy.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Port_lotniczy_Gdańsk_im._Lecha_Wałęsy