Przycinaki, liniały i inne

linijki i często nieporęcznego noża, które odskakuje na boki albo nie tnie prosto... Mamy odpowiedź na wasze modły - Linocut. To proste narzędzie łączy w sobie wiele funkcji i umożliwia sprawne i równe cięcie wykładzin na całe

Przycinaki, liniały i inne Jeśli szukasz liniału do wykładzin lub przycinaka, to dobrze trafiłeś - zajrzyj tutaj:

Czym ciąć bez użycia liniału?

Jeśli jednak znudziło się wam już przycinanie przy za długiej linijki i często nieporęcznego noża, które odskakuje na boki albo nie tnie prosto... Mamy odpowiedź na wasze modły - Linocut.

To proste narzędzie łączy w sobie wiele funkcji i umożliwia sprawne i równe cięcie wykładzin na całej ich długości. Normalnie potrzebowalibyśmy do tego przynajmniej dwóch różnych narzędzi, ale nie z Linocutem.

Cała magia polega na tym, że urządzenie nachodzi na krawędź wykładziny i dzięki regulowanym stykom, dopasowuje się idealnie i pozwala na płynny ruch ostrza. Ponadto, dwa ostrza sprawiają że możemy ciąć w obu kierunkach - nie ważne więc jak ustawimy narzędzie, ważne żeby nam było wygodnie.

Wszystko to przyozdobione ergonomicznym uchwytem i kompletem ostrzy na wymianę - nic tylko kupować i używać!


Encyklopedycznie o liniale krawędziowym

Wikipedia o liniale krawędziowym słów kilka:

Liniał krawędziowy ? urządzenie pomiarowe, które służy do sprawdzania płaskości powierzchni. Jedno czoło liniału jest ścięte pod kątem 90°, natomiast drugie pod kątem 45°. Robocza część liniału krawędziowego jest zaokrąglona oraz jest pochylona umożliwiając pomiar szczeliny. Liniał ten przykłada się do sprawdzanej powierzchni w różnych pozycjach jednocześnie obserwując, czy występuje szczelina świetlna między krawędziami liniału a sprawdzaną powierzchnią.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Linia%C5%82_kraw%C4%99dziowy


Liniał do przycinania przy drzwiach

Wiele osób które nie mają doświadczenia z cięciem wykładziny, pewnie się zastanawia, a co zrobić, gdy chcemy aby materiał zachodził na próg i chował się pod listwą? Jak równo przeciąć materiał, który jest w świetle drzwi?

Nic prostszego - w końcu mamy przecież liniał progowy (drzwiowy) który został stworzony właśnie do tego zadania. Cała jego tajemnica, polega na tym że jest rozsuwany. Nie ważne więc, czy mamy wąskie przejście na osiemdziesiąt centymetrów czy dwu metrowe wrota - to jedno narzędzie poradzi sobie w obu przypadkach.

Jak można się domyślić, nic nie stoi na przeszkodzi by stosować to narzędzie również w wąskich korytarzach czy wnękach. Generalnie wszędzie tam, gdzie potrzebna nam "linijka" na wymiar.