Jak wykorzystać Facebooka do prowadzenia biznesu?

sposób przemyślany - zdjęcia potomków, mieszkań, aut, zdjęcia z wakacji, z imprez. Lajkowanie bezsensownych treści , itd to co umieszczamy...Media społecznościowe to często wałkowany temat. Pisze się wiele o tym jakie dają możliw

Dodane: 03-08-2014 09:39
Jak wykorzystać Facebooka do prowadzenia biznesu? Media społecznościowe to często wałkowany temat. Pisze się wiele o tym jakie dają możliwości, mówi się także o zagrożeniach. Konto na fejsie ma prawie każdy. Niewielu niestety zamieszcza tam treści w sposób przemyślany - zdjęcia potomków, mieszkań, aut, zdjęcia z wakacji, z imprez. Lajkowanie bezsensownych treści , itd to co umieszczamy...Media społecznościowe to często wałkowany temat. Pisze się wiele o tym jakie dają możliwości, mówi się także o zagrożeniach.

Konto na fejsie ma prawie każdy. Niewielu niestety zamieszcza tam treści w sposób przemyślany - zdjęcia potomków, mieszkań, aut, zdjęcia z wakacji, z imprez. Lajkowanie bezsensownych treści , itd to co umieszczamy na fejsie, ma znaczenie w "realu". Jeżeli wysyłamy CV, bo chcemy dostać pracę, możemy być pewni, że zanim szef nas przyjmie, to sprawdzi nasz profil. Czy jest się czego obawiać?
Jeżeli nie umieszczamy wszystkiego jak leci, nie dajemy lajków zbyt hojnie, to możemy czuć się bezpieczni. Ale każdy może dowiedzieć się co lubimy, na jaką partię głosujemy, jakie są nasze poglądy, na co wydajemy kasę, na jakim standardzie żyjemy, jakie mamy zwierzęta/dzieci/partnerów...

To są informacje prywatne. I w tej sferze powinny takie pozostać. Nie zapominajmy, że to świadczy o nas, możemy byc potencjalnie bardzo dobrymi pracownikami, ale jeśli na swojej tablicy źle wyrażamy się o swoim poprzednim pracodawcy (lub co gorsza - o obecnym) to może nam zamknąć drzwi do kariery. Tak więc - publikujmy treści w portalach społecznościowych w sposób bardziej przemyślany - to się opłaci.