jest to związane z dużymi masami

tępuje wielka rozmaitość zagrożeń oraz środków ochronnych. Fachowe przeszkolenie jest bardzo istotne dla zdrowia i życia pracowników...Pisałem ostatnio o bhp w budownictwie i rolnictwie. Teraz chciałbym wrócić do tematu w kont

Dodane: 13-08-2014 10:03
jest to związane z dużymi masami firma bhp
Pisałem ostatnio o bhp w budownictwie i rolnictwie. Teraz chciałbym wrócić do tematu w kontekście budowy. Bezpieczeństwo i higiena pracy na budowie to temat rzeka, właśnie w tego rodzaju pracach występuje wielka rozmaitość zagrożeń oraz środków ochronnych. Fachowe przeszkolenie jest bardzo istotne dla zdrowia i życia pracowników...Pisałem ostatnio o bhp w budownictwie i rolnictwie. Teraz chciałbym wrócić do tematu w kontekście budowy. Bezpieczeństwo i higiena pracy na budowie to temat rzeka, właśnie w tego rodzaju pracach występuje wielka rozmaitość zagrożeń oraz środków ochronnych. Fachowe przeszkolenie jest bardzo istotne dla zdrowia i życia pracowników budowlanych.

Nawet pozornie proste zadania związane z układaniem chodników, podjazdów i parkingów z betonowej kostki brukowej wiążą się z dużą liczbą zagrożeń. Najbardziej widocznym jest to związane z dużymi masami (co autor miał na myśli?), paleta takiej betonowej kostki waży ponad tonę, przy rozładunku i przenoszeniu tego materiału trzeba zachować odpowiednie środki ostrożności. Dlatego robotnicy noszą kaski, grube rękawice ochronne oraz specjalne buty ze stalowym wzmocnieniem. Oczywiście jest tak kiedy firma dba o bhp. W sumie niby nic, ale upadek takiej kilku kilogramowej kostki na nogę mógłby spowodować co najmniej spory ból, a nawet złamania.

Drugim aspektem jest hałas. Pozornie przy takiej pracy nie ma co hałasować - było by tak, gdyby kostka była ubijana i wyrównywana manualnie. Obecnie jednak używa się do tego wibracyjnych zagęszczarek mechanicznych. Te maszyny wytwarzają duży hałas - bez słuchawek może to powodować trwałe uszkodzenie słuchu.

Nawet pracownicy biurowi pracujący w budynkach w pobliżu miejsca budowy cierpią z powodu tego hałasu. szkolenia bhp
Na ten temat napisali także na nadzór bhp
Dodatkowe informacje znalazłem właśnie tutaj szkolenia bhp warszawa - polecam ten artykuł. Zdecydowanie jest warty przeczytania.
Podobny temat również szkolenia bhp
W temacie warto poczytać również pozostałe informacje.